Miernik pH ADWA AD 100 pH Tester - Konduktometr

Cena: 160,00 zł 160.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: ADWA
Kod produktu: 102166

Opis

Miernik pH ADWA AD 100 pH Tester

 POMIAR PH - KONTROLA ZALEWY NAWOZOWEJ - PROCESY ODŻYWIANIA - MIERNIKI

Tester pH ADWA AD 100 to standardowe urządzenie do wykonywania pomiaru poziomu pH. Jest to urządzenie automatyczne z kompensacją temperatury, pomiarów dokonuje szybko i dokładnie. Wyniki są przedstawiane na czytelnym wyświetlaczu LCD.

Tester pH ADWA AD 100 to klasyczny mikroprocesorowy tester kieszonkowy do pomiaru pH wody i zalewy nawozowej. Podstawowe funkcje czynią z tego urządzenia nie

Tester jest odporny na zachlapania.

W zestawieniu cena do jakości jest to dobry wybór w klasie urządzeń pomiarowych

Film - Instrukcja - Kalibrowanie

Dane techniczne ADWA AD 100
Zakres pomiarowy: - 2:00 do 16:00 pH
Od -5 do 60 ° C / 23 ° do 140 ° C
Rozdzielczość: 0,1 pH
Dokładność: + / - 0,1 pH

Kalibracja: automatyczna, 1 lub 2 punktowa!
Kompensacja temperaturowa: automatyczna od 0 ° C do 50 ° C
Warunki pomiaru: od 0 ° C do 50 ° C, max. 95% wilgotności
Żywotność baterii: 250 godzin, baterie 4 x 1,5 V (w komplecie)
Wymiary: 173 x 41 x 22 mm, około 0,15 kg

Aby skalibrować poprawnie pH metr ADWA AD 100 należy przestrzegać wskazań producenta zawartych w instrukcji. Zaleca się kalibrowanie urządzenia przynajmniej raz w tygodniu lub za każdym razem kiedy odczyty będą niewiarygodne. ZALECENIE to nie jest wynikiem słabości tego urządzenia, lecz przede wszystkim dlatego, żę pomiar musi być pewny, wynik musi być pewny. W 9 na 10 przypadkach wina błędnego pomiaru leży po stronie użytkownika. ZALECAMY dbać o urządzenie pomiarowe, a przy regulacji pH korzystać z pipettek lub kubków pomiarowych.

Kalibrowanie może być dokonywane z zastosowaniem buforów: 4, 7 oraz 10.

Standardowo zaleca się rozpoczęcie kalibrowania od buforu o współczynniku pH 7,01; wystarczy zanurzyć w płynie końcówkę - diodę - urządzenia  ADWA AD 100 a następnie wcisnąć przycisk "ON/OFF". Następnie należy wcisnąć przycisk "CAL", który rozpoczyna proces kalibracji miernika. Na wyświetlaczu LCD dokona się aktualizacja pomiaru, wyświetli się kolejno nazwa "7.0" i "pH", kiedy wyświetlenia te przestaną mrugać oznaczać to będzie koniec kalibracji na pH 7,01. Zakończenie tego etapu dokona się po przez wciśnięcie przycisku "READ"

Należy przepłukać "diodę" woda dejonizowaną lub demineralizowaną.

W zależności od potrzeb, można dokonać kalibracji drugiego punktu z wykorzystaniem płynów: albo 4 albo 10. Procedura działania jest analogiczna jak dla pierwszego pomiaru pH 7,01

Po zakończeniu kalibracji w wybranych płynach buforowych urządzenie po chwili przechodzi w trym pomiaru i jest w pełni gotowe do użycia. Jeśli nie chcemy dokonać kalibracji tylko przystąpić do pomiaru pH wybranych płynów to należy urządzenie po prostu włączyć przyciskiem "ON/OFF"

Urządzenie ma wpisaną automatyczną funkcję wyłączania się po 8 minutach bezczynności.

Należy PAMIĘTAĆ ze prawidłowa konserwacja urządzenia polega na utrzymaniu diody w kilku kroplach płynu buforowego pH 4.01. Nie powinna być ona mokra tylko wilgotna! Nie należy korzystać z wody dejonizowanej lub demineralizowanej.

 

W zestawie z testerem ADWA AD 100 znajdują się płyny do kalibracji:

pH 4.01 buffer, 20 ml

pH 7.01 buffer, 20 ml

 

Szukasz profesjonalnych urządzeń do pomiaru poziomu pH, skontaktuj się: 503 503 963 lub na maila: growplace@growplace.pl

Produkty powiązane

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony

Growplace na Google+

Sklep internetowy od home.pl