Kategorie - Produkty
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Canna Aqua Vega A+B 2 x 10 L Nawóz

Cena: 298,41 zł 298.41
Cena w innych sklepach: 549,00 zł
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: CANNA
Kod produktu: 102462

Opis

Nawóz Canna Aqua Vega A+B 2 x 10L

ZAMKNIĘTE SYSTEMY HYDROPONICZNE - FAZA WZROSTU - KOMPLETNE ODŻYWIANIE

Canna Aqua Vega A+B to preparat odżywczy przeznaczony do fazy wzrostu. Jest to nawóz specjalnie zaprojektowany do wymogów stawianych zamkniętym systemom hydroponicznym. W systemach zamkniętych nie dochodzi do wypuszczenia wody, ale woda jest ponownie wykorzystana.  W tym systemie rośliny znajdują się w bezpośrednim kontakcie z roztworem odżywczym. Ponieważ rośliny nie absorbują wszystkich elementów odżywczych z odpowiednią prędkością czy w odpowiedniej ilości, skład roztworu odżywczego z czasem ulega zmianie.

Canna Aqua Vega A+B to nawóz dwuskładnikowy zawierającym kompletne składniki odżywcze  o szybkim działaniu, zawierający wszystkie niezbędne elementy. Wśród nich są klasycznie: azot, potas, fosfor, chelaty żelaza (EDDHA), substancje stabilizujące pH, kwasy humusowe i fulwowe, pierwiastki i mikroelementy.

Canna Aqua Vega A+B to kompleksowa profesjonalna i łatwa w użyciu substancja odżywcza dla szybko rosnących roślin kwitnących. Stosowanie tego nawozu gwarantuje dobry wzrost i dobrą kondycję rośliny kwitnącej.

Canna Aqua Vega A+B - Instrukcja Użytkownika

1. Przed użyciem proszę mocno wstrząsnąć butelką
2. Przygotować zbiornik z wodą
3. Dodać do zbiornika z wodą odpowiednią ilość nawozy lub do specjalnego zbiornika na nawóz jeśli taki występuje. Należy zachować odpowiednią kolejność: dodać Canna Aqua Vega A, wymieszać, następnie dodać Canna Aqua Vega B i ponownie bardzo dobrze wymieszać.
4. Przygotowaną zalewę nawozową pozostawić na kilka godzin do odstania.
5. Zalecany poziom EC zalewy nawozowej powinien się mieścić w przedziale 1,1-1,9 mS
6. Zalecane pH zalewy to 5,2 - 6,2. Złote pH w hydroponice to 5,5 - 5,8.  Dzięki stabilizatorom pH jego poziom utrzymuje się na ustalonym poziomie.

W przygotowaniu zalewy nawozowej dobrze jest się posługiwać sprzętem dozującym, strzykawką, pipetką, miarką plastikową. Dobrze jest od początku dokładnie "złapać" potrzebną dawkę nawozu dla określonej ilości wody o określonym współczynnikach żywieniowych.

Nigdy nie należy mieszać nawozów skoncentrowanych ze sobą. Zła wiadomość dla miłośników eksperymentowania, nie zaleca się zmieniać wartości nawozu A i nawozu B, ilość ich stosowania powinna być zawsze zgodna i równa, zachwianie tych wartości grozi wystąpieniem niedoborów żywieniowych.

W uprawach hydroponiczncyh gdzie wzrost następuje nagle i szybko jest kontynuowany troska o kompletność składników odżywczych jest kluczowa. Oznacza to, że zaniedbania w zakresie pomiaru czy dawkowania zemszczą się bardzo szybko. Wystarczy, że jeden z składników odżywczych, nawet ten podawany w najmniejszej ilości zostanie utracony to roślina kwitnąca zaniecha uzyskanego impetu wzrostu i będzie odżywiać się do poziomu kompletnego. Oznacza to, że jeśli zabraknie minimalnie jednego składnika to inne składniki go nie zastąpią i po prostu każda ilość innych składników będzie nadwyżką niewykorzystaną.

Canna Aqua Vega A+B należy stosować w fazie wzrostu, maksymalnie do pierwszego - trzeciego tygodnia kwitnienia. Przejście na nawóz Canna Aqua Flores powinien rozpocząć się z chwilą formownia pierwszych kwiatów lub kiedy poziom wykorzystywanej zalewy nawozowej Canna Aqua Vega osiągnie poziom EC 5,0-5,2

Canna Aqua Vega A+B - Dawkowanie:
Canna Aqua Vega A 2 ml na 1 L wody (200ml na 100 L wody)
Canna Aqua Vega B 2 ml na 1 L wody (200ml na 100 L wody)

Canna Aqua Vega A+B - NPK:
Aqua Vega A NPK 5-0-3
Aqua Vega B NPK 0-3-5
 
Canna Aqua Vega A+B - Przechowywanie
1. Przechowywać dobrze zamknięty pojemnik na miejscu odpornym na chłód.
2. Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci i osób nieodpowiedzialnych.

Canna Aqua Vega A+B dostępna jest w opakowaniach: 2 x 1 L, 2 x 5 L, 2 x 10 L
Kontakt / Zamówienia
  Growshop - GrowPlace - Sklep Internetowy     Grow Place sp. z o.o.
   Rok założenie: 2012                
Kontakt-Growshop-Szczecin-Polska

   Tel: 0048 503503963                        
   Poczta:growplace@growplace.pl 

Lokalizacja-Growshop-Szczecin

   Magazyn - Lokalizacja:
   Mieszka I-ego 62, 71-011 Szczecin

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony

Growplace na Google+

Sklep internetowy od home.pl