GROWSHOP - KONTAKT
Kontakt-Growshop-Szczecin-Polska

   Tel: 0048 503 503 963
   Poczta: growplace@growplace.pl

Lokalizacja-Growshop-Szczecin

   Magazyn - Lokalizacja:
   Mieszka I-ego 62, 71-011 Szczecin

Growshop - GrowPlace - Sklep Internetowy

   Zamówienia można składać:

  1. przez serwis growplace.pl
  2. telefonicznie
  3. pocztą elektroniczną
  4. osobiście

 

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Lampa Philips Green Power 600W HPS Master Son-T PIA

Cena: 175,00 zł 175.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 4.5
Producent: Philips
Kod produktu: 101408

Opis

Philips Green Power 600 W Lampa Sodowa

HPS Master Son-T PIA

OŚWIETLENIE ASYMILACYJNE - WYSOKOPRĘŻNA LAMPA SODOWA - HPS - PHILIPS - GROWLIHGT - 600 W

 

Philips Green Power to jedna z najlepszych lamp wysokoprężnych lamp sodowych dostępna na rynku. Nad jej właściwościami czuwają najlepsze laboratoria, działające w oparciu o najwyższe standardy IEC.

Philis Green Power oferuje wysoką jakość, bardzo dobre wartości kluczowych współczynników w zakresie oświetlenia asymilacyjnego GrowLight, bardzo dobrą wydajność świetlną oraz optymalne spektrum światła.

Wydajność lamp określana procentowo w zakresie wartości GrowLight - PPF dla lamp klasy Philips Green Power wynosi 100% dla pierwszych 12 000 godzin działania lampy. W tym okresie awaryjność lamp testowanych wyniosła 0%.

Wartości spektrum światłą pod względem właściwości świetlnych jest cechą wyróżniającą wysokoprężne lampy sodowe typu Philips Power Green. Wartości spektrum światła w trakcie jej użytkowania utrzymują poziom GrowLight zawsze w stałych wartościach. Dzięki temu jeden z kluczowych elementów sukcesu jest pod kontrolą.

Podstawowy współczynnik PPF czyli µmol/s dla lamp Philips Grenn Power kształtuje się na nastęującym poziomie:

Philips Green Power CG 400W MASTER  725  µmol/sec PAR
Philips Green Power CG 600W MASTER 1100 µmol/sec PAR

Konstrukcja lamy Philips Power Green opiera się na niezawodnych technologiach: PIA (odnosi się do budowy żarnika oraz elementów ceramicznych), ZrAl (odnosi się do trwałości żarnika w czasie działania lampy), GreenVision (technologia utrzymania wydajności i jakości lampy przy zastosowani elektronicznych układów zasilania). Jako ciekawostkę można dodać, że Philips Power Green sprzyja zastosowaniu w uprawie rozwiązań stymulujących opartych o systemy dostarczania CO2.

Skuteczność oświetlenia sztucznego w uprawach zamkniętych jest niepodważalna. Badania wykazały złożoność wybranego źródła oświetlenia asymilacyjnego pod względem oceny jego wydajności i jakości. Philips Green Power oferuje jeden z najlepszych parametrów świetlnych w zakresie wspierania i wzbogacania procesów fotosyntezy zachodzących w roślinach kwitnących. Decyduje o tym kluczowy współczynnik Photosynthetic Photon Flux (w skrócie: PPF) określający wpływ oświetlenia na intensywność procesów fotosyntezy. W zależności od jakości wysokoprężnej lampy sodowej wartość ta powinna mieścić się w zakresie od 400 nm do 700 nm. Jednak im wyższa jest to wartość tym dla procesów fotosyntezy. Warto jeszcze wiedzieć, że współczynnik PPF wyrażany jest w jednostce µmol/s czyli mikromol fotonów na sekundę.

Świat roślin jest bogaty, znajomość oczekiwań danych gatunków roślin, czy to liściastych, kwitnących czy też owocujących jest bardzo ważna. Podobnie znajomość względem charakteru wybranego oświetlenia asymilacyjnego, może on wspierać oświetlenie naturalne lub być jedynym i zasadniczym źródłem światła.

Wybór i właściwe zastosowanie oświetlenia asymilacyjnego jest również bardzo powiązane z fotoperiodyczną reakcją roślin. Fotoperiodyczna reakcja roślin to grupa procesów odpowiedzialnych za reakcję rośliny względem długości trwania dnia i nocy. Inaczej można to zjawisko określić jako wpływ światła na roślinę i jej rozwój szczególnie w okresie przechodzenia rośliny z fazy wegetatywnej do generatywnej (kwitnienia), która decyduje o ciągłości trwania danego gatunku roślin.

Specyfikacja techniczna MASTER Philips Green Power CG T 600W 230V E40 1SL:

Trzonek:  GES E40
Informacje o trzonku - T46 żarówki (T46mm), Wykończenie bańki: Przezroczysta , Pozycja świecenia: Uniwersalna
Temperatura barwowa: 2000 K
Wskaźnik oddawania barw: 26 Wa8
Strumień świetlny EM 25 ° C
Moc: 600W
Napięcie: 230 V
Jasność: 88000 Lumentów
Wydajność świetlna: 142,4 lm / W
Współczynnik Fotosyntezy Photon Flux PPF: 1100 umol / s
Zużycie energii kWh / 1000h: 680 kWh

MASTER GreenPower CG T 600W E40 1SL w skrócie:
1. Moc lampy: 600 W
2. Moc Lm /  W: 142,4 Lm / W
3. Etykieta efektywności energetycznej (EEL): A ++
4. Możliwość przyciemniania: TAK
5. Poziom utrzymania poziomu właściwości świetlnych do 32 000 godzin = 90%

Masz pytania, zapraszamy do kontaktu: 503 503 963 / growplace@growplace.pl

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony

Growplace na Google+

Sklep internetowy od home.pl