Nawóz Organiczny GHE Bio Essentials 5 L

Cena: 120,90 zł 120.90
Cena w innych sklepach: 615,00 zł
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: General Hydroponics
Kod produktu: 102563

Opis

Nawóz GHE Bio Essentials 1L

 

Bio Essentials jest specyficznym produktem: stanowi kompletny koncentrat mikro odżywek w formie fitochelatyn z dodatkiem cząsteczek submikro i buforu biologicznego. Jest używany jako dodatek wzbogacający w uprawach glebowych i wodnych oraz w opryskiwaniu dolistnym.

Składniki mikro i submikro są ważnymi elementami śladowymi, których potrzebuje roślina w kombinacji składników pierwotnych i wtórnych w kompletnej i harmonijnej diecie. Niektóre z tych składników występują w ilości tak minimalnej, że nie ujmuje się ich w większości formuł. Jednak doświadczenia w laboratoriach wykazały, że ich domieszka ma dobroczynny wpływ na zdrowie i odporność roślin na choroby.

Wszystkie składniki znajdujące się w Bio Essentials występują w formie chelatowej: fitochelatyna zostanie uwolniona do rośliny tylko wtedy, gdy zaczyna jej brakować. W ten sposób składnik chelatowy nie tylko utrzymuje ustabilizowany poziom w substancji odżywczej, lecz również zabezpiecza przed szkodliwą kumulacją soli.

W trakcie szybkiego wzrostu rośliny absorbują wiele pierwiastków z roztworu, co prowadzi do destabilizacji pH. Im szybszy rozwój, tym większa nierównowaga. Z tego powodu ważna jest zawartość wysokiej jakości buforu pomagającego utrzymać równowagę pH. W ramach tego samego procesu, bufor wspomaga kontrolowanie zawartości wapnia w roztworze. Jest to ważne, gdy woda jest twarda.

 

Zastosowanie:

Stosować do oprysków dolistnych, aby wzmocnić rośliny

2 ml / litr (10 ml = 1 nakrętka butelki 1 lub 1/2 l)

W hydroponice: 5 ml/l

W glebie: 3 ml/l

 

Fitochelatyny stanowią dozwolone źródła mikroelementów w certyfikowanych uprawach ekologicznych, Bio Essentials mogą zatem być stosowane łącznie z organicznymi substancjami odżywczymi.

UWAGA: Bio-Essentials jest kompletną mieszaniną mikroelementów mającą zastosowanie we wszystkich nawozach, w stanie płynnym i sypkim. Nie należy go używać łącznie z odżywkami GHE, które zawierają w sobie te składniki.

Kontakt / Zamówienia
  Growshop - GrowPlace - Sklep Internetowy     Grow Place sp. z o.o.
   Rok założenie: 2012                
Kontakt-Growshop-Szczecin-Polska

   Tel: 0048 503503963                        
   Poczta:growplace@growplace.pl 

Lokalizacja-Growshop-Szczecin

   Magazyn - Lokalizacja:
   Mieszka I-ego 62, 71-011 Szczecin

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony

Growplace na Google+

Sklep internetowy od home.pl